Jazzíkův prázdninový deníček/21
KAŠPÁRKOVÁ ZAHRADNÍ SLAVNOST PODRUHÉ

Doufám, že mi dáte a pravdu, že nejkrásnější jsou setkání kamarádů, kde je všechno založeno na dobré vůli, radosti, volnosti a chuti společně trávit nějaký kousek volného času.
Takové setkání se už druhý rok uskutečnilo na jedné zahradě v Poříčí nad Sázavou. Už druhý rok se přítomné děti, rodiče, prarodiče a přátelé všech možných generací sešli, aby shlédli představení loutkového divadla „Kašpárek, švec a hloupý čert“. Tento rok se na rozdíl od minulého (vzhledem k nepřízni počasí) odehrálo jen odpolední představení, zatímco večerní aktualizované představení s velkou hvězdičkou, určené jen pro dospělé, letos bohužel neproběhlo.

Chaloupkové divadélko s nadpisem ve štítu „JÁ SOBĚ“ opět nešetřilo efekty všeho druhu, nad kterými nezbývalo než žasnout a ještě více držet palce principálovi Standovi, aby pohádka skončila přesně podle možná 100 let starého scénáře. 🙂

Zatímco se následně četly pohádky pro nedospělé, dospělí oblehli bufík U Otesánka a začali až do poněkud pozdního večera hlučet. Hlučelo se krásně, ohýnek hořel, buřty se opékaly, prohlížely se nové knížky a poslouchala se stará muzika.
Když tak vzpomínám, za celou zahradní slavnost nikdo nefotil selfíčka! Není to známka, že se sešli normální lidi?

Tak nás s pozdravem Nazdárek, zase po roce navštívil Kašpárek.

Napsat komentář