Co je to platné, jednoduchý a dobrý dlabanec je nám blízký. Posíláte své recepty na buřtové nebe. Sem s nimi! Kdo by je v létě nepřivítal!
EVA M.
Recept: Zakupte špekáček přímo v Želivi v rodinném soukromém řeznictví. Vedle v Coopu kupte křen, krémžskou hořtici a pečivo (pro mne rohlíky). V klášteře Želiv si vyberte z mnoha druhů piv( např. černý Questenberk, světlý Haštalt, Milo, Gotšalk, Slard….). Výběr je opravdu velký. V tábořišti Želiv dejte hned do lednice ( byla jsem překvapena, primitivní chatky z dob pionýrských táborů mají ledničky a umyvadla s tekoucí vodou😁😁😁). Na připravené ohniště nanoste klest a dříví. Vyhledejte pruty z vrby či lísky a konce priostřete .
Nyní je třeba oheň po skautsku přivést k životu . Otevřít první pivko a trpělivě pracovat na žhavých uhlících. Poté kkasicky s láskou nařezaný špekáček opékáme. Necháme sliny, aby se sbíhaly a odháníme zvědavou, ochočenou rodinku kačen.
Už se to nedá vydržet, špekáček musí z klacku dolů. Pracujeme rychle a přesně. Rozkrájet, namočit do kremžské hořtice a poté do nastrouhaného křenu( struhadlo zapůjčeno v restauraci). Blaho a nebe v hubě, zakousni rohlík, lokni piva. Ááá, nirvána.
Kulisu dokresluje zvuk kytary z chatky opodál.
Je u nás krásně. Všude. Při tom můžete myslet na někoho vám milého. A je ještě krásněji.😀
JOSEF P.
Takový špekáček, to je nádherné nadělení. Nedejte se zmást různými výživovými „znalci“. Já letní posezení rád zdobím svým špekáčkovým ražniči.
Nakrájím špekáčky na kolečka, cibuli na čtvrtky, na plátky papriku a krajíce chleba pomazané hořčicí na kostky. Na opékací pruty nebo kovové tyčky navlékáme cibuli, papriku, když jsou, tak i houbové kloboučky, plus všechno popsané na začátku. Občas pokapeme olivovým olejem a máme připravené nebe na zemi. Zkuste! Nebudete litovat.